Parohia Lehliu Gară a fost vizitată de către o parte din copiii care învață la Școala Generală

Lăsaţi copiii să vină la Mine şi nu-i opriţi,

căci a unora ca aceştia este împărăţia lui Dumnezeu

                                                                                                                 (Marcu X, 14)


Marți, 16 Aprilie 2019, Parohia Lehliu Gară a fost vizitată de către o parte din copiii care învață la Școala Generală din Lehliu Gară. În virtutea Parteneriatului existent între Biserică și Școală, prin implicarea doamnei preotese Alexa Elena (profesor la disciplina Religie) și a doamnelor învățătoare, copiii care au dorit să se spovedească și să se împărtășească au fost aduși în sfântul locaș.

Aici li s-a vorbit de importanța rugăciunii în viața creștinului, despre Taina Sfintei Spovedanii și a Sfintei Împărtășanii. Drept răsplată pentru această vizită, toți cei 105 copii participanți au primit daruri din partea parohiei. Această activitate va continua și în zilele următoare, având în vedere că toți creștinii ortodocși se pregătesc de marea sărbătoare a Învierii Domnului.

Protopop Mihail Zotta


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...