Slujire în sobor la hramul Parohiei Lehliu Gară

Miercuri, 3 mai 2017, a fost săvârşită Sfânta Liturghie de către un sobor format din şapte preoţi, la Parohia Lehliu Gară, Protopopiatul Lehliu. Sub protia Preacucernicului Părinte Mihail Zotta, Protopop de Lehliu, au slujit preacucernicii preoţi Iamandi Bogdan, Ştefănescu Lucian Bogdan, Dulea Marcel, Cotu Emil Călin, Voicu Daniel Constantin şi Dragomir Claudiu.

Motivul împreună-slujirii l-a constituit cinstirea Sfântului Cuvios Irodion de la Lainici, al doilea hram al bisericii parohiale. În cuvântul de învăţătură, Preacucernicul Părinte Dragomir Claudiu a prezentat enoriaşilor aspecte din viaţa sfântului prăznuit. După Sfânta Liturghie a avut loc slujba de pomenire pentru ctitorii sfântului lăcaş.

În cuvântul de final, Preacucernicul Părinte Protopop a mulţumit preoţilor şi credincioşilor pentru participarea la rugăciune.

Protopop Mihail Zotta
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...