Cine nu va primi împărăția lui Dumnezeu ca un copil, nu va intra în ea

În săptămâna în care ne aducem aminte de pătimirile Mântuitorului Iisus Hristos, copiii parohiei Lehliu Gară își deschid sufletul și își înalță mintea și inima către Dumnezeu, în scaunul Spovedaniei.

Cu ajutorul profesorilor de Religie și cu acordul părinților, elevii Școlii Generale și ai Liceului Alexandru Odobescu din Lehliu Gară au fost spovediți apoi împărtășiți de preoții slujitori ai parohiei. Înainte de Taina Mărturisirii, copiii au fost învățați despre importanța acestei Sfinte Taine în viața creștinului și despre atitudinea pe care omul trebuie să o manifeste în timpul spovedaniei.

Protopop Mihail Zotta
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...