Întâlnire cu Dumnezeu și cu sfinții Lui. Credincioșii din Lehliu Gară pelerini în Ardeal

În perioada 22-25 august 2015 credincioșii parohiei Lehliu Gară „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” au participat la un pelerinaj în Ardeal. Au fost vizitate locuri sfinte de reculegere și rugăciune: mănăstirile Ostrov și Turnu din Vâlcea, mănăstirile Strâmba și Bic din Sălaj, Sfânta Cruce din Oradea, Hodoș-Bodrog din Arad și Prislop din Hațeg.

Participarea la sfintele slujbe, închinarea la sfintele icoane și moaște făcătoare de minuni, întâlnirea cu personalități duhovnicești deosebite, au marcat un traseu spiritual minunat deopotrivă pentru suflet și trup.

Învățăturile și sfaturile duhovnicești acumulate, dar și trăirile speciale din acest pelerinaj se constituie în amintiri frumoase pentru toți cei ce s-au împărtășit de aceste alese binecuvântări.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...