Pelerinaj la moaștele sfinților – izvor de bucurie spiritual

Cu ocazia anului omagial închinat „Sfântului Ioan Gură de Aur” dar și „misiuni parohiei și mănăstirii azi” parohia Lehliu Gară, a organizat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică 5 iulie 2015, un pelerinaj la biserica „Drăgănescu” din Giurgiu, biserică pictată de Părintele Arsenie Boca, unde credincioșii au participat și la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie apoi traseul duhovnicesc a continuat cu vizitarea sfintele mănăstiri Samurcașești – Ciorogârla, Cernica și Pasărea.

Cu această ocazie pelerinii s-au rugat și la părticele din moaștele Sfântului Ioan Gură de Aur la mănăstirea Samurcașești – Ciorogârla, la moaștele Sfântului Calinic la mănăstirea Cernica și ale Sfântului Pantelimon la mănăstirea Pasărea, ultimii doi sfinții ocrotitorii ai celui de al doilea lăcaș de cult din orașul Lehliu Gară.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...