Expoziție de creație plastică la parohia Lehliu Gară

Marcând ,,Ziua Copilului”, 1 iunie, dar și praznicul ,,Sfintei Treimi” parohia Lehliu Gară I ,,Sfântul Mare Mucenic Dimitrie,, a organizat o expoziție în care au fost expuse creații plastice ale copiilor de la Școala Generală cu clasele I-VIII și de la liceul ,,Alexandru Odobescu” din Lehliu Gară.

Între lucrările de o sensibilitate aparte, sau remarcat cele ce au aparținut elevilor claselor mici, claselor pregătitoare și I-IV, coordonați de învățătorii lor, copiii realizând lucrări foarte apreciate în cele trei zile de expoziție. Lucrările cele mai valoroase au fost răsplătite, fiind oferite premii constând în icoane, colportaj și cărți pentru clasele I-IV, pentru clasele V-VIII și liceu, dar și dulciuri, suc și iconițe, alături de diplome de participare pentru toți copii prezenți.

La premierea micuților artiști au asistat părinții și bunicii lor, cadre didactice și enoriași, dimpreună părtași și ostenitori la acest eveniment.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...