Rugăciuni şi vindecări de neputinţe

Miercuri, 25 martie, când Biserica Ortodoxă prăznuieşte momentul în care Fecioara Maria este înştiinţată de Îngerul Gavriil, că Îl va naşte pe Mântuitorul Iisus Hristos, parohia Lehliu Gară a unit rugăciunile de laudă, înălţate către Dumnezeu şi către Maica Domnului în Sfânta Liturghie, cu rugăciunile de cerere pentru tămăduirea celor bolnavi, rostite de către un sobor format din şapte preoţi, la Taina Sfântului Maslu.

La Sfânta Liturghie au participat copiii de la Grădinţa Lehliu Gară, care s-au impărtăşit cu Trupul şi Sângele Mântuitorului. Soborul de preoţi slujitori la Taina Sfântului Maslu a fost compus din Preacucernicii Preoţi Zotta Mihail, Protopop de Lehliu, Iamandi Bogdan, Ştefănescu Lucian Bogdan, Voicu Daniel Constantin, Zamfira Ion, Minea Ionel Cosmin şi Staicu Sorin Ioan.

În cuvântul de învăţătură, Preacucernicul Părinte Voicu Daniel Constantin a vorbit celor prezenţi despre demersul ascendent pe care trebuie să îl aibe creştinii, din punct de vedere duhovnicesc, pentru a obţine Împărăţia lui Dumnezeu.

Protopop Zotta Mihail
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...