Împreună rugători la „Taina vindecării”

Vineri, 27 februarie 2015, la biserica parohială din Lehliu Gară cu hramul Sfîntul Mare Mucenic Dimitrie s-au adunat în împreună rugăciune la Taina Vindecării sau la Taina Sfântului Maslu preacucernicii preoţi Iamandi Bogdan, Ştefănescu Lucian Bogdan, Cotu Emil, Dumitraşcu Adrian, Straton Georgian, Dobre Iulian şi Dragomir Claudiu.

Prezenţa mare a credincioşilor la biserică a arătat faptul că aceştia doresc să pătrundă tainele credinţei în Dumnezeu şi că au înţeles importanţa lucrării harului Duhului Sfânt în viaţa lor.

Într-o perioadă în care strădania pentru predarea religiei în şcoală este mai actuală ca oricând, în strane, alături de cântăreţi, au fost prezenţi copii şi tineri care au citit din Apostol şi au cântat alături de ceilalţi credincioşi.

Cuvântul de învăţătură, cu accentul pe perioada postului mare şi a regulilor de trăire duhovnicească din această perioadă, a fost rostit de Preacucernicul Preot Dragomir Claudiu.

Rugăciunile, cântările şi predica rostite în cadrul Tainei Sfântului Maslu au fost un bun prilej de pregătire sufletească a credincioşilor lehlieni pentru începutul urcuşului duhovnicesc din vremea celui mai important post al creştinilor, Postul Paştelui.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...