Mica Unire anticiptă de cei mici

Vineri, 23 ianuarie 2014, enoriaşii parohiei Lehliu Gară au fost introduşi în atmosfera sărbătoririi Micii Uniri (24 ianuarie) printr-un program artistic, compus din cântece tradiţionale româneşti, susţinut în biserica parohială de către copiii Grădiniţei Lehliu Gară, conduşi de doamna educator Aneta Neagu. După momentul festiv, a fost săvârşită Sfânta Taină a Maslului de către un sobor format din şapte preoţi. Sub protia Preacucernicului Părinte Protopop Zotta Mihail au slujit Preacucernicii preoţi Iamandi Bogdan, Ştefănescu Lucian Bogdan, Ţiţeică Florin, Voicu Daniel Constantin, Tudose Constantin Irinel şi Dragomir Claudiu. În cuvântul de învăţătură, Preacucernicul Părinte Dragomir Claudiu a vorbit despre datoria fiecărui creştin de a transmite urmaşilor credinţa creştină împreună cu dragostea de ţară.

Preot Zotta Mihail
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...