Concert de colinde „Sfântă-i ziua de Crăciun”

În duminica dinaintea sfintei sărbători a „Nașterii Domnului”, 21 decembrie 2014, parohia Lehliu Gară „Sfântul Dimitrie” a organizat un concert de colinde care a adus în sufletele credincioşilor prezenţi fiorul sfânt al sărbătorilor.

Alături de corul de tineri teologi „Laudamus” au concertat: corul „Bucuria”, „Corul Elevilor” de la Şcoala Generală din Lehliu Gară şi un grup de copii de la grădiniţa din aceiaşi localitate. Aflat la cea de a treia ediție concertul intitulat „Sfântă-i ziua de Crăciun” a adus în memoria ascultătorilor colindele tradiționale românești care au emoționat auditoriul.

Dăruirea copiilor a fost apreciată cu aplauze şi daruri împărţite colindătorilor sub bradul festiv de Crăciun prin implicarea „Comitetului Parohial” şi al firmei „Hali”.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...