Pe bolnavi mâinile veți pune și bine le va fi… (Marcu XVI, 18)

În conformitate cu îndemnul Mântuitorului Iisus Hristos, joi, 04 decembrie 2014, a fost săvârşită Sfânta Taină a Maslului la parohia Lehliu Gară. Sub protia Preacucernicului Părinte Protopop Zotta Mihail, au slujit preacucernicii preoţi Iamandi Bogdan, Ştefănescu Lucian, Tipa Gheorghiţă, Grigore Eugen, Dragomir Claudiu, Ţiţeică Florin, Neagu Cristian, Bădin Cornel, Straton Georgian, Cazacu Alexandru, Dumitraşcu Adrian şi Alexa Vladimir.

După săvârşirea Tainei Sfântului Maslu a fost susţinut un concert, compus din cântări, caracteristice Postului Naşterii Domnului, de către Corul Sfântul Andrei Criteanul al Protopopiatului Lehliu. În cuvântul de învăţătură, Preacucernicul Părinte Cazacu Alexandru a vorbit celor prezenţi despre puterea tămăduitoare pe care o are untdelemnul sfinţit, însoţit de rugăciunile preoţilor.

Preot Mihail Zotta
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...