Pelerinaj la mormântul părintelui Arsenie

Un grup de credincioşi ai parohiei Lehliu Gară au adus prinos de rugăciune, părintele Arsenie Boca, cu ocazia împlinirii a 25 de ani de la trecerea marelui duhovnic la cele veșnice, la mănăstirea Prislop.

La parastasul celui supranumit „Sfântul Ardealului” din data de 28 noiembrie 2014, au participat patru arhierei, zeci de preoţi slujitori şi zeci de mii de credincioşi.

Pelerinajul a dat ocazia credincioşilor să aducă rugăciuni ;I s[ se închine în lăcaşuri ortodoxe importante pentru viaţa duhovnicească a ţării noastre, în multe din ele aflându-se şi icoane făcătoare de minuni şi sfinte moaşte, precum mănăstirea Cozia, Strâmba, Aiud, Râmeţ, Dumbrava sau Ostrov.

[]
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...