Acțiune catehetică la parohia Lehliu Gară

Cu prilejul ocrotitorului copiilor Sfântul Stelian, parohia Lehliu Gară a organizat o acţiune în care au fost implicaţi copii din grupul de cateheză al parohiei, dar şi alţi copii de la nivelul şcolii generale, pentru popularizarea proiectului „Hristos Împărtăşit Copiilor”.

După Sfânta Liturghie, duminică 21 noiembrie 2014, au fost proiectate filme educative, care au fost completate cu explicaţii oferite întrebărilor copiilor, de preotul Ştefănescu Lucian Bogdan şi domnul profesor de religie Constantin Nicolae de la Şcoala Generală Lehliu Gară. Copii au primit din partea parohiei iconiţe, dulciuri şi suc.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...