Rugăciune a tinerilor din Protopopiatul Lehliu

În data de 15 octombrie 2014, la Biserica Sfântul Mare Mucenic Dimitrie din Lehliu Gară s-a săvârșit Acatistul Sfintei Cuvioase Parascheva, la care au participat și Tinerii Creștini Ortodocși din cadrul Protopopiatului Lehliu, elevii ai Liceului Alexandru Odobescu din Lehliu Gară coordonați de preacucernicul părinte Marian Adrian. Preacucernicul părinte Ștefănescu Lucian, preot slujitor la această biserică, împreună cu preacucernicul părinte Marian Adrian și cu elevii, s-au rugat Sfintei Cuvioase Parascheva pentru sănătate, luminarea minții, pace, iertare de păcate și ajutor. La finalul Acatistului Sfintei Cuvioase Parascheva preacucernicul părinte Ștefănescu Lucian a ținut un cuvânt de învățătură elevilor, iar doi elevi din clasa a XI au susținut un referat despre viața și minunile Sfintei Cuvioase Parascheva.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...