Credincioşii parohiei Lehliu Gară au adus rugăciuni și prinos de mulțumire Maicii Domnului

Credincioşii parohiei Lehliu Gară au adus rugăciuni și prinos de mulțumire Maicii Domnului, în postul închinat ei prin participarea la un pelerinaj organizat de parohia ,,Sfântul Dimitrie,, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Episcop Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor.

Au fost vizitate locuri încărcate de istorie și har, dar și de o mare frumusețe, mănăstirea Clocociov-Slatina, Catedrala Sfânta Ana și Mraconia-Orșova, Gura Motrului, Turnu Roșu, Catedrala Mitropolitană din Craiova. Momente deosebite au fost și întâlnirea cu moaștele Sfântul Irodion de la Lainici, cel de al doilea ocrotitor al bisericii din Lehliu Gară și popasul duhovnicesc concretizat prin participarea la sfânta liturghie, la sfânta mănăstire Prislop.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...