Pelerinaj organizat de parohia Lehliu Gară

Cu ocazia anului omagial închinat Sfinților Martiri Brâncoveni, parohia Lehliu Gară, a organizat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în data de 14 iulie 2014, un pelerinaj la biserica Sfântul Gheorghe Nou din București, unde se află depuse spre închinare cinstitele moaște ale Sfântului voievod Constantin Brâncoveanu.

Cu această ocazie pelerinii s-au rugat și la moaștele Sfântului Cuvios Dimitrie cel Nou Basarabov, de la catedrala Patriarhală din București. În continuarea traseului duhovnicesc au fost vizitate mănăstirea și peștera Cuviosului din Basarabovo, bisericile din piatră de la Ivanovo, monument UNESCO, în Bulgaria, iar la întoarcere credincioșii au participat la Taina Sfântului Maslu în catedrala din Giurgiu.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...