Alegeri pentru Adunarea Eparhială în Protopopiatul Lehliu

Joi 8 mai 2014, în incinta bisericii “Sfântul Dimitrie Izvorâtorul de Mir” din oraşul Lehliu – Gară, a avut loc adunarea preoților și delegaților mireni din Protopopiatul Lehliu, pentru desemnarea reprezentanților zonali în Adunarea Eparhială.

După cântarea troparului Învierii, preacucernicul preot protopop Zotta Mihail a prezentat principiile și regulile desfășurării alegerilor.

În urma votului au fost desemnați, dl. Iacomi Iulian și dl. Stoica Gabriel ca reprezentanți din partea mirenilor, iar ca reprezentant al clericilor a fost ales preacucernicul preot Dulea Marcel de la Parohia Radu Vodă.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...