Elevii din Lehliu la Clubului Tinerilor Creştini Ortodocşi

În data de 19 februarie 2014 elevii din cadrul Liceului Alexandru Odobescu din Lehliu Gară, membri în Clubul Tinerilor Creştini Ortodocşi din cadrul Protopopiatului Lehliu, au mers la biserica parohială din Lehliu Gară cu hramul Sfântul Mare Mucenic Dimitrie şi au participat la slujba de acatist a Sfântului Irodion de la Lainici, oficiată în biserică de către preoţii slujitori preotul paroh Protopop Iamandi Bogdan şi preotul II Ştefănescu Lucian alături de preotul Marian Adrian coordonatorul tinerilor din cadrul Clubului Tinerilor Creştini Ortodocşi din cadrul Protopopiatului Lehliu.

Părintele Ştefănescu Lucian a ţinut un cuvânt de folos elevilor despre Post, Taina Spovedaniei şi Taina Împărtăşaniei, iar părintele paroh Iamandi Bogdan le-a vorbit elevilor despre viaţa Sfântului Cuvios Ilarion de la Lainici cel de al doilea hram al parohiei.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...