Proiectul “Calea Mântuirii” în parohia Lehliu Gară

Proiectul ,,Calea Mântuirii,, implementat cu ajutorul organizaţiei World Vision, în parteneriat cu Patriarhia Română, se derulează şi in protopopiatul Lehliu. Programul de catehizare a adulţilor, care se desfăşoară în 12 sesiuni după un plan bine stabilit a început sa funcţioneze în parohiile mai mari din protopopiat.

El a fost conceput de Institutul pentru Studii Creştin-Ortodoxe din Anglia, în colaborare cu Universitatea Cambridge. Proiectul se adresează persoanelor cu vârste între 18 şi 80 de ani, chemate să participe, timp de 12 săptămâni, la discuţii libere pe baza unor teme despre credinţa ortodoxă.

Parohia Lehliu Gară "Sfântul Dimitrie" prin osteneala PC preot slujitor Ştefănescu Lucian Bogdan adună în fiecare sâmbătă după vecernie, cursanţii aleşi din rândul credincioşilor activi ai parohiei care împreună dezbat temele stabilite în cadrul programului dar şi alte teme de interes pentru creştinii adulţi.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...